Click for English
Ana Sayfa

Haberler
Kamu Hesapları Bilgi Sistemi
Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kamu Hesapları Bilgi Sistemi devreye girmiştir.
Bundan böyle Mizan gelir gider vb. girişler http://www.kbs.gov.tr adresinden kurum personeline tahsis edilen şifre ve TC kimlik no ile yapılacaktır.

    Dikkat edilmesi gereken hususlar;
  • Bilgi Girişi için Yıl dönem seçilmelidir.
  • Ekrana gelen hesap planı kurumun bilgi girişi yapmak için Asis Muhasebe modülünden aldığı detaylı mizan ile örtüştürülmesi gerekmektedir.
    2 durum sözkonusu olabilir.
  • 1.si kurumunuzun detaylı bilgileri ile sizin raporunuzda yer almayan satırlar sağ tarafta işaret konularak en alttan da İşaretli satırları sil butonu tıklayarak siliniz.
  • 2.si kurumunuzun detaylı raporunda yer alan bir satır ekranda yok ise alt tarafta Yeni Hesap butonu tıklanarak o hesabı tanımlayınız . Hesap tanımlama ekranında Borç alacak tutarları yazılarak hesap planına eklenmesini sağlayınız.
Kbs Otomasyonda bazı bilgiler kontrol edilerek size bir takım uyarı ve düzeltmeler istenebilir.
Örneğin Alacak kalanlı çalışan bir hesaba borç tutarı fazla girmeniz durumunda düzeltmeniz istenecektir yada çalışması gereken hesapları kurumunuzda kullanmamanız durumunda bu hesapları kullanmanız istenebilir.
Tüm girişler sağlıklı yapıldıktan sonra kurum ve sisteme girişi yapılan bilgiler tutarlı ise Kontrol çalıştırıldığında Merkeze gönder butonu aktif hale gelecektir.
Merkeze gönder butonunu tıklayarak bilgiler gönderilecektir .
Not: Gönderilen bilgiler üzerinde daha sonra da düzeltme yapılarak tekrar yollanabilir .
(09.05.2008)
© Copyright Asis Grup 1998-2019 Kültür Bakanlığı'nın firmamıza tahsis ettiği BİL-KOD:1024